Komu zależy na niszczeniu patriotyzmu?

W zeszłym roku pojawił się zastanawiający głos środowiska nauczycielskiego krytykujący tzw.modę na patriotyzm.

Wypowiadając się w imieniu tego środowiska psycholog z Głosu Nauczycielskiego p. Magdalena Goetz twierdzi że symbole patriotyczne na koszulkach promują nietolerancję i przemoc, jest wulgarna i włąściwie to odzież kibicowska .

Cytując wypowiedź  : „Wielką popularność wśród młodzieży zyskała tzw. odzież patriotyczna. Niestety, często jest to równocześnie ‚odzież kibolska’, ozdobiona wulgarnymi nadrukami czy symbolami kojarzonymi z propagowaniem nietolerancji i przemocy”. Zaraz potem zauważa że : „obok haseł nawiązujących do historii mają przedstawiające agresję grafiki (np. żołnierza celującego z broni maszynowej prosto w ‚widza’)”.

Przyznając że produkty zdażają się wysokiej jakości a grafiki  na nich są dyskretne, całość  o modnym kroju  to jednak domaga się, aby szkoły ustaliły zasady stosowania takiej odzieży !!!!! Trudno nie zauważyć że jest to typowo komunistyczna metoda postępowania. Przecież od lat uczniowie ubierali się w koszulki z grafikami Che Guevary zbrodniarza komunistycznego,motywy z czerwonymi gwiazdami,  , motywy THC/Ganji czy wprost marihuany – przezcież środka narkotycznego czy koszulki z napisami „I’M bitch” które tłumaczyć nie musimy . Wtedy zacnej pani psycholog to nie przeszkadzało .  Ale to nie wszystko : wg.pani Patrycji Otto i Anny Wittenberg z Dziennika redaktor naczelny Głosu Nauczycielskiego Jakub Rzekanowski  twierdzi, że np. motyw husarii jest  kojarzony  z „kibolami” oraz „skrajną prawicą”. Kolejnym do tanga był  Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Białymstoku który za przykład faszyzmu uznał emblemat „Śmierć Wrogom Ojczyzny” i z tego co nam wiadomo zgłosił to do prokuratury. Tłumaczenie że był to emblemat historyczny związany z powojennym podziemiem antykomunistycznym i głównie z jednostkami Narodowych Sił Zbrojnych nie był dla przedstawicieli Ośrodka wystarczająco dobrym argumentem.

Komu więc przeszkadzają patriotyczne koszulki i pamięć o polskich bohaterach? Komu przeszkadzają producenci tacy jak Red is Bad , Semper Patria , Surge Polonia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *